سایت فرصتهای شغلی فنی مهندسی

 فرصتهای شغلی در زمینه های مختلف فنی و مهندسی در کشورهای مختلف جهان

در سایت زیر میتوانید فرصتهای مختلف شغلی در زمینه های فنی و مهندسی در دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی کشورهای مختلف جهان را ملاحظه نمایید.

لینک سایت

سامانه جامع تایید اسناد وزارت خارجه

به منظور رفاه حال هموطنان عزیز مقیم خارج از کشور و جهت سهولت در تایید اسناد کنسولی و امور دانشجویی سامانه ای تحت عنوان تاک راه اندازی شده است.

دانشجويان و فارغ التحصيلان خارج ازکشور مي توانند درصورت داشتن شرايط از طریق این سامانه از تسهيلات دانشجوئي که توسط نمايندگي هاي جمهوري اسلامي ايران درخارج از کشور عرضه مي شود بهره مند گردند.

لینک سایت سامانه تاک

 

تسهیلات جدید نظام وظیفه برای مشمولان خارج از کشور

تسهيلات جديد سازمان وظيفه عمومی برای مشمولان خارج از کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار «ابراهيم کريمی» گفت: براساس مقررات گذشته، از سال ۸۲ هموطنانی که از کشور خارج شده و مدت ۲ سال در کشور ديگری اقامت داشته اند، می توانستند تقاضا داده و خدمت خود را بخرند .
وي ادامه داد: از آنجا که اين قانون، شامل افراد کمی می شد، ستاد کل نيروهاي مسلح براي اينکه ايرانيان بيشتري با کشور ارتباط داشته باشند، قانون جديدي را به تصويب رسانيد.
جانشين سازمان وظيفه عمومی، تصريح کرد: براساس اين قانون، اگر کسی ۳ سال در خارج از کشور اقامت داشته باشد می تواند در سال به مدت ۳ ماه، طی يک يا دو نوبت به کشور مراجعه کند.به گفته کريمی، مشمولانی که غيبت کرده و يا افرادی که با سپردن تعهد به منظور تحصيل به خارج از کشور رفته و ديگر بازنگشته اند نيز می توانند از اين قانون استفاده کنند.
وی، گفت: متقاضيان مي توانند به کنسولگری ما در کشوری که اقامت دارند، مراجعه و مهری را که براساس بخشنامه به وزارت امور خارجه ارسال شده، در گذرنامه خود ثبت کنند تا بتوانند وارد کشور شوند.
سردار کريمی با تاکيد براينکه، هموطنان خارج از کشور بايد پس از ورود به ايران، در زمان مقرر از کشور خارج شوند، اظهار داشت: اگر کسی بخواهد، دائم وارد کشور شود بايد براي تعيين تکليف خدمت سربازي به سازمان وظيفه عمومی مراجعه کند.
جانشين سازمان وظيفه عمومی، يادآور شد: اجرای اين قانون، فرصتی است براي ايرانيان خارج از کشور تا به کشورشان بدون دغدغه تردد داشته باشند و از اين طريق، الفتی بين آنها با خانواده و کشورشان، ايجاد شود.

خبر خوش برای سربازان نخبه

بر اساس ابلاغيه روزهاي اخير به نهادهاي مسئول در کشور، مقرر شده با توجه به اهميت توجه و حمايت از نخبگان و استعدادهاي برتر ايراني که خدمت سربازي خود را از طريق انجام پروژه هاي تحقيقاتي مورد نياز دستگاه هاي لشکري و کشوري انجام مي دهند، اين جوانان مجوز خروج از کشور جهت حضور در سمينارها و کنفرانس هاي عملي يا استفاده از فرصت مطالعاتي مشخص را پيدا کرده اند.
 
لینک:
شما اینجا هستید: Home واحد صنفی